Eksootilised puuviljad Are Koolis

Maailmanädal Are Koolis möödus tegusalt. Õpilastele tutvustati, mida tähendab õiglane kaubandus ning 2.-8. klassi ainetundides vaadati selleteemalisi multifilme. Kes soovis, sai vastaval veebilehel anda ka oma allkirja õiglase kaubanduse heaks. 9. klass õppis ühiskonnaõpetuses reklaame analüüsima – mida osata neis märgata ja välja lugeda. Arutleti, miks ostavad inimesed tihtilugu mõttetuid asju ning kuidas seda vältida saaks.

Eelneva nädala jooksul oli tundides lähemalt uuritud kahte globaalset teemat – religioonid ja energia säästmine. 7.- ja 8. klassi õpilaste rühmatöödena valmisid toredad postrid, millel kujutati erinevaid usundeid. Maailmanädala raames korraldati töödest näitus ning kõigil õpilastel oli võimalus uurida religioonide vahelisi erinevusi ja sarnasusi. Ka energia säästmise teemal valmisid plakatid (2.-4. ja 6.-8. klasside poolt), mida terve koolipere sai hiljem vaadata. 5. klassi õpilased tegid kunstitundides valmis loodussõbralikud kotid ning tegevuse käigus saadi rohkem teada, kuidas kilekotid loodust ja keskkonda reostavad ning millised probleemid võivad sellega maailmale kaasneda. 6. klass uuris veel lisaks inimõigusi ning üritas olulisemad neist panna kõigile arusaadavasse sümbolikeelde.

Maailmanädal Are koolis_Näitus religioonidest_ 2015

Maailmanädal Are koolis_5.klass kotte meisterdamas_2015

Foto: Are Kool

Maailmanädal ise algas Kristi Ockba külaskäiguga, kes rääkis 6.-9. klassidele põnevalt Islami usust ja araabia keelest. Erilist elevust tekitas araabia tähestiku (tähe ja hääliku nimetuste) kooris harjutamine. Loengule järgnes võistkondlik viktoriin Socrative keskkonnas. Enamus küsimusi oli koostatud kooli näituse põhjal.

Maailmanädal Are koolis_Puuviljade tutvustus_2015

Foto: Are Kool

8. klass oli maailmanädala tarbeks ette valmistanud põhjaliku loengu erinevatest maailma puuviljadest, millest võttis osa kogu koolipere. Kuulata, vaadata ja maitsta oli rohkelt. Saadi teada, kus ja kuidas miski vili kasvab, millised näevad välja istandused, mis on suurimad tootjamaad, kuidas erinevaid puuvilju kasutada ning mis on nende peamised kasulikud omadused. Maitsmiseks olid esindatud avokaado, hurmaa, mandariin, pomelo, viinamarjad, granaatõun, greip, melon, kiivi, apelsin, arbuus, füüsal, banaan, ananass, laim, kumkvaat, papaia ja ananass. Näha sai veel draakonivilja, tähtvilja, litšit, rambutani ja feijoa. Puuviljade ostmist toetas MTÜ Mondo ning Are Kooli ÕE tuli juba varavalges koolimajja, et kõik saaks õigeks ajaks serveeritud. Tunni lõppedes tuli teha kooli poolt moodustatud võistkondadel (1.-5. klass) nutitelefonidega Socrative keskkonnas viktoriin nähtud-kuuldud viljade kohta.

Maailmahariduse nädal õnnestus suurepäraselt. Taoline üritus oli esmakordne, aga juba on tekkinud uued ideed ja mõtted, kuidas seda järgmisel aastal korraldada. Terve nädala oli üleval koomiksite näitus ja kogu üritust kajastati ka Are Kooli blogis.

Mondo-Maailmakool-ja-Eesti-Arengukoostöö-300x90Are Kooli maailmanädalat toetas MTÜ Mondo Eesti Välisministeeriumi rahastatud maailmahariduse projekti raames