Alus- ja alghariduse suvekool 2023

22.08 - 24.08.2023 Altmõisa külalistemaja
40 €

Teid ootab ees kolm inspireerivat õppepäeva mõttekaaslaste ja huvitavate esinejatega looduskaunis keskkonnas. Suvekoolis tutvume maailmahariduse teemade ja meetoditega süvitsi ning võtame koos ette järgnevad põnevad tegevused:

• tutvume Mondo Maailmakooli uute maailmahariduslike õppemeetoditega;
  • arutleme maailmahariduslike teemade üle lastekirjanduses ning katsetame meetodeid maailmaharidusliku sisuga lastekirjanduse käsitlemisel;
  • mõtiskleme, kuidas keerulisemaid maailmahariduse teemasid nagu näiteks ränne ja mitmekultuurilisus eakohasel viisil lasteni tuua;
  • räägime sundrände mõjust lastele ning sellest tulenevalt traumateadlikust lähenemistest ja trauma kogemusega laste toetamisest;
  • jagame kogemusi “Amanda ja maailm” ja “Maailma hoidjate lood” kogumike kasutamisest;
  • mõtiskleme ühiselt millised on maailmakodaniku pädevused alus- ja alghariduse kontekstis ning mis on õpetaja globaalsed pädevused;
  • loome koostöös projektiplaani maailmahriduse päevade ellu viimiseks oma lasteaias.

Praktiline info:

• Suvekooli osalustasu on 40 eurot (toitlustus-, majutus- ja koolituskulud hinna sees).
  • Alustame 22. augustil kell 11.30 ja lõpetame 24. augustil kell 14.00.
  • Bussitransporti korraldatud ei ole. Julgustame teid transporti jagama, mille kohta saadame informatsiooni augustis.
  • Majutus Altmõisa külalistemajas on 1-3 kohalises tubades.
  • Mondo on otsustanud oma korraldatud üritustel pakkuda taimetoitu, kuna selle keskkonnajalajälg on väiksem. Palun anna meile registreerimisvormis märku, kui sul on toidu osas erisoove või -vajadusi.

Info osalustasu maksmiseks ja ajakava saadame registreerunud osalejatele augusti alguses. Osalemiseks täida palun registreerimisvorm hiljemalt 3. juuliks 2023 läbi selle vormi.

Suvekool toimub Mondo projektide ”Sunnitud rändEST” ja “Maailmaharidus – teadlik tegutsemine õiglase, kestliku ja rahumeelse ühiskonna nimel” osana. Projekte rahastavad ÜRO Pagulasamet UNHCR ja ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.