HeaTeoTöö päev

Mis see on? Vt videot siit

HeaTeoTöö päev (HTT) on uus ja haridusinnovaatiline tegevus õpilastele, koolidele, kogukonnale ja ettevõtetele. Noored töötavad ühel päeval kohalikes ettevõtetes, kodus või kogukonnas. Teenitud tasu annetatakse MTÜ Mondo partnerriikidesse abivajajatele.

Tööpäev õpilasele? Vt videot siit

Töö tegemise paigad võivad olla väga erinevad, näiteks kauplused, kohvikud, kontorid või hoopis töö kodus, oma kodukandis või naabri juures. Tööpäeva kestus on ca 4 tundi ning tasu saab ettevõte ise määrata (rahvusvaheline kogemus on 7-10 eurot 1 inimese eest).

Kool/klass võib ka ühiselt korraldada heategevusliku sündmuse koolis või kogukonnas, mille tulu suunatakse arengukoostöö projektidesse.

Kuidas panustada arengukoostöösse?

Õpilaste tööga teenitud raha suunatakse MTÜ Mondo partnerriikidesse – Ukraina, Afganistan, Ghana, Keenia, Uganda, Jeemen, Birma. Valida on viie erineva valdkonna vahel , mis õpilastele südamelähedasem.

Miks vajalik?

Õpilasel on võimalus panna ennast töökohtadel proovile ning seeläbi abistada neid, kes ennast ise abistada ei suuda. Ettevõtetel on võimalus tutvustada ennast ja oma tegevusi ning näidata üles eeskuju parema maailma loomisel. Lisaks annab HeaTeoTöö päev ettevõtetele suurepärast võimaluse hooajatööde tegemiseks inimeste leidmisel.

Kuidas osaleda?

Kui oled ettevõtja või ettevõtte esindaja

• kirjuta palun HeaTeoTööpäeva projektijuhile mari@mondo.org.ee oma ettevõttest, selle asukohast ning tegevusvaldkonnast;
  • seejärel otsime üheskoos Sinu ettevõttele sobivaima partnerkooli või klassi ning lepime nendega ühiselt kokku HeaTeoTöö päevaks sobiva kuupä

Klassi, kooli ja kogukonna esindajatel palume samuti Marile endast ja oma asukohast kirjutada, et saaksime teid piirkonnas asuva ettevõttega kokku viia.

Kui tahad teada rohkem infot HTT-päevast, sellele registreerimisest ning toimunud sündmustest kirjuta mari@mondo.org.ee

arengukoostoo_est_rgb