Külaline või ekspert

Külaline ehk ekspert kaunistab iga filmi linastust.  Tegelikult, ilma naljata rääkides, teeb filmi kommenteerima tulnud külaline või ekspert iga linastuse oluliselt erilisemaks, huvitavamaks, interaktiivsemaks. Samuti tähendab see seda, et teie üritus on märkimisväärselt olulisem. Nii saate kaasata korraldamisse ka õpetajad või juhtkonna, taotleda nende toetust. Külalise kutsumiseks lugege läbi allolevad soovitused. Kontaktide ja ideede saamiseks kirjutage koordinaatorile DFK@mondo.org.ee

KÜLALINE või EKSPERT

keila-koolis-andreasega-300x225
▶ Külalist tuleb hakata otsima nii vara kui võimalik – võib juhtuda, et planeeritud inimene on antud kuupäeval hõivatud. Varajane valmistumine annab aga võimaluse leida mõni muu ekspert.

▶ Külaline ei pea tingimata olema põhjalike teoreetiliste teadmistega ekspert, tegu võib olla ka näiteks tegevuskohas elanud vabatahtlikuga või probleemiga isiklikult kokku puutunud tavainimesega. Väga tähtis on külalise oskus publikuga suhelda.

▶ Kui olete soovitud inimese leidnud, teavitage teda linastuse täpsest ajast ja kohast. Samuti tutvustage projektiideed üldiselt.

▶ Väga tähtis on külalist informeerida kõigest asjassepuutuvast, et ta saaks otsustada, kas võtta teie kutse vastu või ei.

▶ Kui külaline peab kaugelt kohale tulema ning soovib transpordikulude hüvitamist, küsige toetust oma kooli juhtkonnalt või sponsoritelt. Hätta sattumisel konsulteerige koordinaatoriga.

▶ Pärast linastust võib külalisele tänutäheks kinkida väikese meene – kooli logoga tass, algkoolilaste joonistus, kommikarp vms.