Kutsu kooli külaline

Maailmahariduskeskuse praktikant Violetta

Jaanuaris 2017 teostab oma praktikat MTÜ Mondo maailmahariduskeskuses Tartu Ülikooli riigiteaduste eriala tudeng Violetta Lanman. Ta on valmis läbi viima maailmahariduslikke töötube nii eesti kui ka vene õppekeelega koolides üle Eesti, See on hea võimalus koolidele ja lasteaedadele eriti Ida-Virumaal, kus Violetta saab kohapeal viibida pikemalt!

Ghanast naasnud õpetaja Mari

Septembrist detsembrini 2016 töötas Ghanas Kongo külas vabatahtliku hariduseksperdina Mari Jõgiste (Tartu Kunstimaja, Hugo Treffneri Gümnaasium).

Mari viis läbi hulgaliselt projekte Ghanas asuvate Eesti sõpruskoolidega teemal “Metsik Loodus”, koolitas kunstiõpetajaid, korraldas küla lastele kunstiringi, abistas kohalikku organisatsiooni Kongo Community Development Assciationit põhikooli õpilaste toetusprogrammi läbiviimisel ning vestles Mondo Tarkusefondi stipendiaatidega. Oma hea kunstimeelega oli ta toeks ka Kongo küla korviühistule ning sheavõi valmistajatele ning valis kangaid, millest tehtud tekstiilitooted võiksid eestlastele meeldida.

Mari on valmis käima koolides oma kogemust jagamas 2017. a jaanuari jooksul. Eelisjärjekorras saavad teda külla kutusuda Eestis asuvad sõpruskoolid, kelle partnerist Ghanas on lugusid varrukast omajagu võtta.

Loe tegevuste kohta sõpruskoolide blogist või Mari vabatahtliku blogist.

Vabatahtliku lähetust toetas Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.