Saatkondade päev Audenteses

Audentese plakat25.–29. jaanuarini toimus Audenteses maailmahariduse nädal, mille jooksul tutvustati õpilastele eri maade traditsioone ja julgustati neid globaalsetel teemadel kaasa rääkima. 26. ja 27. jaanuaril korraldas Audentese IB õppe üksus koos ÜRO Eesti esindusega Eesti ning naaberriikide gümnaasiumiõpilastele rahvusvahelise ÜRO simulatsioonimängu. Noored kehastusid eri riikide delegaatideks, ajakirjanikeks ja fotograafideks ning kogu simulatsioonimäng toimus inglise keeles.

28. jaanuaril täitus kooli aula saatkondade päeva raames 9 riigi esindajatega, kes tutvustasid lähemalt oma maad ja rahvust. Külla tulid Rootsi, Soome, Taani, Kanada, Hollandi, Jaapani, Hispaania ja Türgi saatkonnad ning Ungari Instituut. Saatkondade esitlus oli kaasahaarav. Räägiti kirega iga maa eripäradest ning ettekanded olid rikastatud videolõikude, muusikapalade ja huvitavate faktidega oma riigist. Lisaks toimusid viktoriin ja õnneloos, mängiti rahvusmänge ning maitsti erinevate maade toite. Tegevust ja avastamisrõõmu jätkus nii gümnasistidele kui ka algkooliõpilastele.

Saatkondade-päev-27

Foto: audentes.ee

Saatkondade-päev-2

Foto: audentes.ee

Avatud oli maailmakohvik, kuhu erinevas vanuses õpilased ja nende klassijuhatajad olid valmistanud maitsvaid ampse kaugemalt ja lähemalt. Lauad olid kaetud tikuvõileibade, hamburgerite, muffinite, croissantide, kamapallide, kiluleibade ning muu hea ja paremaga.

Maailmahariduse nädal avardas kõigi osavõtjate meeli ja kinnitas tõsiasja, et iga maa on omamoodi ja samas ka teistega sarnane.

Mondo-Maailmakool-ja-Eesti-Arengukoostöö-300x90Audentese maailmapäeva toetas MTÜ Mondo Eesti Välisministeeriumi rahastatud maailmahariduse projekti raames