kätepesupäev

KÄTEPESUPÄEV

Global Handwashing Day

ÜRO initsiatiivil tähistatakse alates 2008. aastast ülemaailmset kätepesupäeva, mille eesmärk juhtida tähelepanu hügieenile ning vähendada kõhulahtisusest tingitud surmasid. Selle raames toimuvad õpetlikud koolitused, mille põhisõnumiks on

hügieeni vajalikkus. Seebiga käte pesemine on lihtne võimalus ära hoida kõhulahtisust ja akuutsete hingamisteede infektsioone, mis igal aastal võtavad arengumaades miljonite laste elusid.

Kutsuge tundi mõni meditsiinitöötaja seebiga kätepesu olulisusest rääkima. Korraldada võiks ka ülekoolilise kampaania, mille raames klassi õpilased uurivad kätepesu olulisust ja olukorda arengumaades ning valmistavad ise kaasahaaravaid ja informeerivaid plakateid, mille võiks üles riputada kooli WCsse. Vaata tegevuste planeerimiseks ka Global Handwashing Day kodulehte.