Koolitades maailma

Aasta: 2012 Pikkus: 65 min
Keeled: inglise Subtiitrid: eesti
Riik: Ladakhi rahvas Autor: Carol Black

Film viib kaasaegse Tiibeti kultuuri kantsi Ladakhi. Tiibeti kultuur on iidne ning budistlikud mungad on aastasadu tegelenud mõttekunstiga. Nüüd on aga hariduse mõiste monopoliseerinud läänelik kooliharidus. Esivanemate kogemustest õppimist ei peeta millekski ning arvatakse, et targaks saab klassiruumis istudes. Ka inimesed ise on hakanud võrdustama kooli ja haridust, kooliharidust ja edukust.

„Koolitades maailma“ uurib kaasaegse lääneliku kooli rolli ühiskonna ja inimeste kujunemisel. On selge, et filmitegijatel on oma kindel seisukoht, millega ei pea nõustuma, kuid kindlasti paneb see kaasa mõtlema ning „kastist“ välja kiikama.

Kommentaar 09.2023. Film on väga sisukas ja väärtuslik, aga kahjuks on kvaliteet veidi halb – hoiatage õpilasi, et see oleks klassiruumi keskkonnas nauditav vaatamine.

Tagasi