06.09.10

Uus maailmaharidusprojekt Aastatuhande arengueesmärkidest

JTI Maailmahariduskeskus alustas uut kolme aastast rahvusvahelist projekti nimega „TeachMDGs“ („Õpeta Aastatuhande arengueesmärke“), mille sihtgruppideks on õpetajakoolituse õppejõud ja üliõpilased, tegevõpetajad ja õpilased. Projekt on koostöös Küprose, Leedu, Bulgaaria ja Šotimaa partneritega. Projekti kodulehekülg asub aadressil www.teachmdgs.net

Projekti eesmärgiks on toetada Aastatuhande arengueesmärkide (MDGs) lõimimist Eesti ja partnerriikide haridussüsteemi ning suurendada teadlikkust eriti sub-Sahaara Aafrika üldistest arenguteemadest. Projekti käigus arendatakse välja Aastatuhande arengueesmärkide teemaline õppematerjal ja viiakse läbi õpetajate koolitused (sh. suvekool õpetajatele), koolikampaaniad, tutvustatakse sõpruskoole Euroopas ja Aafrikas ning lõpuks korraldatakse „TeachMDGs“ sümpoosium Küprosel.

Võta osa projekti tegevustest ja tule meie meeskonna liikmeks! Me otsime pidevalt motiveeritud ja aktiivseid õpetajaid, õppejõude, õpetajakoolituse üliõpilasi, õpilasi ja MTÜ liikmeid, kes on huvitatud globaalsetest teemadest või kellel on kogemusi arengumaadest! On mitmeid mooduseid, kuidas osaleda selles projektis – kas õppematerjali arengufaasis, saades koolitajaks ning tuues üleilmseid vaatenurki oma kooli ja klassiruumi või võttes osa koolitustest ja luues kooliga koostööpartnerlust… me oleme ka avatud uutele ideedele kuidas tutvustada Aastatuhande arengueesmärke koolikeskkonnas! Vaata meie tegevuskava ehk leiad lähimas tulevikus endale midagi, mis pakub huvi! Saada meile e-kiri ja me saadame sulle täpsema informatsiooni, kuidas saad kaasa aidata ja osa võtta meie tegevustest. Sa võid ka ühineda Maailmakooli uudiskirjaga ja saada regulaarselt infot meie tegemistest ja koolitusvõimalustest.

Võta ühendust: Johanna Helin, JTI Maailmahariduse keskus, johanna@jti.ee