HTT PÄEVA AJALUGU

Arhiveeritud — Kategooriad:

Põhjamaade päevatöö liikumine sai alguse 1961. aastal Rootsist, kui tollane ÜRO peasekretär Dag Hammarskjöld lennuõnnetuses hukkus ja õpilased soovisid tema mälestust jäädvustada.

Nii korraldati selle kuulsa rahuvõitleja ning ülemaailmse vastutuse eestkõnelejana tuntud Hammarskjöldi mälestuseks korjandus „en dag för Dag“ (üks päev Dagi eest). Selle ühe päeva töötasid õpilased ettevõtetes ja mujal neile sobivatel töökohtadel ning teenitud raha läks arengumaade toetuseks.

Korjanduse suupärasemaks nimetuseks kujunes peagi Dagsverke (päevatöö) ja soome keeles tuli kasutusele kõlalt sarnane Taksvärkki.

Sellest ajast on päevatöö korjandusi korraldatud mitmes Põhjamaas igal aastal.

Projektid, millele raha kogutakse, varieeruvad igal aastal, kuid tavaliselt nad on need seotud kooli ja õppimisega ning nendega püütakse edendada laste õiguste kaitsmist ÜRO laste õiguste konventsiooni vaimus. Soomes osaleb korjanduses igal aastal sadu koole ning näiteks 2013. aasta sügiseks oli korjanduse kaudu kogutud juba 65 000 EUR Guatemala tänavalasteprojektile.

Tagasi