19.11.13

MTÜ Mondo alustab üleilmsel kempsupäeval rahakogumist välikäimlate rajamiseks Afganistani

/11.19.2013/

välikäimla Afganistanis

Pildil MTÜ Mondo toel rajatud välikäimla Põhja-Afganistani Dar-e Soufi piirkonnas.

Täna, 19. novembril on ülemaailmne kempsupäev, mis juhib tähelepanu sellele, et igal kolmandal inimesel maailmas ei ole ligipääsu puhtale ja privaatsele kempsule ning 1,1 miljardit ajab oma häda ära lageda taeva all. Korraliku kempsu puudumine levitab haigusi nagu düsenteeria, mis põhjustavad paljude laste surma veel enne 5-aastaseks saamist. Suurem osa neist inimestest elab Aasias või Saharast lõunasse jäävas Aafrikas.

Kempsupäeval lisab MTÜ Mondo mondo.org.ee lehele uue eetilise kingituse tegemise võimaluse, millega kogume raha lihtsate, aga väga vajalike kempsude ehitamiseks Afganistani maapiirkondadesse tüdrukute koolide ning turuplatside juurde. Iga kempsu jaoks on vaja pool rahast ehk 75 eurot, ülejäänud osa lisavad kohalikud elanikud ise. “Ka väga lihtne välikäimla on samm parema tervise, suurema väärikuse ja võrdsuse ning lõpuks ka kogukonna arengu poole,” ütles MTÜ Mondo toetusprogrammi juht Riina Kuusik-Rajasaar.

Eetilise kingituse saad teha siin: https://mondo.org.ee/toode/valikaimla-afganistani-koolile/

MTÜ Mondo on alates 2012. aastast kogunud eetiliste kingituste veebilehe kaudu Afganistani toetuseks üle 2000 euro. Alates 2011. aastast teeme koostööd Afganistani mittetulundusühingutega eesmärgiga parandada hariduse kvaliteeti ja kättesaadavust maapiirkondades ning edendada erivajadustega inimeste toimetulekut.

Lisainformatsioon:

Maari Ross, Afganistani toetusprojekti juht